پس زمینه سایدبار

رنگ نوار بالای سایت

آموزش کار با فهرست ها و منوها در پنل مدیریت

فهرست ها، مجموعه ای از لینک های کاربردی هستند که در سربرگ یا پابرگ (هیدر و فوتر) یا در بخش ابزارک ها نیز می توانیم از آنها استفاده کنیم. البته تنها در صورتی که قالب از فهرست ها پشتیبانی کند! در صورتی که قالب از فهرست ها پشتیبانی نکند، یعنی جایگاهی برای نمایش فهرست ها ندارد، پس نمی توانیم از این ویژگی وبلاگ استفاده کنیم. در مقابل با تغییر قالب می توانید چنین مشکلی را حل کنید. برخی از قالب های شهر وبلاگ، دارای فهرست ثابت از قبل کدنویسی شده هستند و با این ویژگی از پنل مدیریت سازگاری ندارند اما فهرست جداگانه ی این گونه قالب ها به خوبی کار خواهد کرد.

برای استفاده از فهرست ها، از پنل مدیریت، سمت راست، “نمایش” و سپس “فهرست ها” را کلیک کنید.

برای اولین بار، صفحه ای مانند تصویر زیر خواهید دید. یعنی شما هنوز هیچ فهرستی ایجاد نکرده اید و باید یکی ایجاد کنید. یک نام دلخواه وارد کنید و کلید ذخیره را بزنید.

در مرحله ی بعد طبق تصویر زیر:

  • کادر سبز رنگ سمت راست، مکان تامین لینک های مورد نیاز برای فهرست است. برای مثال می توانیم یک لینک دلخواه را وارد فهرست کنیم. یا از دسته بندی های از قبل ساخته شده. یا حتی از میان لیست برگه های موجود!
  • کادر قرمز رنگ میان صفحه، مکانی است که نشان دهنده ی لینک های موجود در فهرست است. هر چه به فهرست اضافه کنید، در این مکان قرار خواهد گرفت.
  • کادر آبی: گزینه های موجود در این مکان طبق هر قالبی که استفاده کنید متفاوت خواهد بود. در اینجا ما تعیین خواهیم کرد که فهرستی که در حال مدیریت آن هستیم، در چه جایگاهی باید نمایش داده شود. طبق تصویر زیر، برای مثال ما گزینه ی “اصلی” را تیک زده ایم. جایگاه اصلی معمولا همان هیدر است.

و نتیجه ی ساخت فهرست ما چنین شد:

همانگونه که مشاهده می کنید، در تصویر بالا، فهرست ما به خوبی نمایش داده می شود. اما لینک های موجود در هر فهرست هم قابل دسته بندی هستند. با استفاده از کشیدن و رها کردن یا همان Drag & Drop می توانیم یک یا چند لینک را زیرمجموعه ی یک لینک دیگری کنیم. در تصویر زیر، لینک “شهر وبلاگ ها” را کشیدیم و پایین لینک “خانه” رها کردیم به صورتی که لینک زیرمجموعه کمی از لینک اصلی از راست فاصله دارد.

حال فهرست را ذخیره می کنیم و نتیجه را مشاهده می کنیم:

برای ساختن یک مجموعه فهرست دیگر، طبق تصویر زیر روی لینک مشخص شده کلیک کنید و مراحل قبل را مجددا طی کنید و برای یک جایگاه فهرست دیگری ، تعدادی لینک اضافه کنید.

تاریخ انتشار : 21 مرداد (05) 1397
دسته بندی : آموزش ها
تمامی حقوق محفوظ است © 98 - 1397 زرین بلاگ شهری مجازی که در آن وبلاگ ها با ساخته می شوند!